O MNĚ

něco málo o mé maličkosti


Jmenuju se Ivana a jsem neobyčejně obyčejný člověk žijící svůj sen. Tak jak by to asi mělo správně být (tuším teda :) ), uklidila jsem si nejdříve na vlastním písečku. Během této cesty jsem naznala, že je načase být tomuto světu opravdovým přínosem. A tak jsem tady!

Nabídka mých služeb se řadí pod ono nelibě znějící označení - výživové poradenství. Já vím, já vím, mě taky naskakuje husí kůže pokaždé, když to vyslovím. Jsem však na svou práci hrdá, protože ji dělám tak trochu jinak (to bych ani jinak nebyla já, kdybych si všechno nedělala po svém). Inu mrkněte do sekce Služby a akce a určitě naznáte, že vás kalorickýma tabulkama rozhodně neubiju. Slibuju! :)

Inspiraci nejraději čerpám z různých alternativních výživových směrů, protože mi poskytují nekonečné množství hokusů pokusů a experimentů v kuchyni, které mě neskutečně baví. Kuchyňské patlačky dlouho do noci, to je pro mě nejvyšší forma relaxu a výsledky stojí (povětšinou) za to! Nejčastěji proto na těchto stránkách narazíte na příspěvky založené na rostlinné stravě a to z jednoho prostého důvodu ... . Pokud jste čekali, že vám tady teď napíšu, do které výživové škatulky patřím, tak vás asi zklamu, nepatřím totiž do žádné. Zkrátka a dobře, činím tak proto, že sama ve své práci vidím abnormální převahu pojídání živočišných produktů nad těmi rostlinnými a to mi přijde ohromně neefektivní (viz dále). A co je lepší metoda, jak lid inspirovat, než mu dát milion a jeden lahodných recepisů, tipů a vychytávek, jak těch kytek jednoduše sníst víc? :) Tohle je jeden z mých bodů na to-do listu.

Tohle všechno jde ruku v ruce s jednou z mých vlastností, kterou mi už nikdo nikdy neodpáře a tou je smysl pro efektivitu a optimální řešení, jak jste si jistojistě všimli. Baví mě proto hledání a vymýšlení různých zjednodušení, zkratek a vylepšováků pro udržitelnější a zdravější bytí, které zbytečně nezatěžuje naši matičku Zemi ani nás samotné víc, než je doopravdy nutné. A že to je náročné a stojí to kopec času? Ale kdepáááááááák, já jsem taky jen člověk, co si chce i užívat a netrávit věčnost u plotny nebo nad hromadou nádobí. Takže jsme vlastně na jedné lodi!

V současné době působím především v Brně i různě po republice, třeba v rodném Havířově. Jsem tu pro vás všechny, kterým není lhostejná kvalita vašeho života. Ať už se setkáme osobně na kurzu, individuálně nebo jen virtuálně, budu ráda za možnost být součástí i toho vašeho příběhu. Protože příběhy nás spojují.

Věřím, že vše se v mém životě děje z jistého důvodu. Asi proto bylo údajně první slovo, které jsem jako malá vyslovila...no, co myslíte? Bylo to HAM! A od té doby mi to zůstalo :)

Více o mém životním příběhu a cestě, která vedla až k tomuto webu, se můžete dočíst v rozhovoru na blogu Veganská teniska, kde se rovnou můžete i inspirovat další spoustou lahodných receptů.

O projektu HLAVU VZHŮRU

takže o co tady vlastně jde ?!


Tento projekt zrál v mé hlavě přibližně rok, než jsem mu začala dávat opravdovou fyzickou podobu a další procesí spolu s realizací se táhlo snad nekonečně dlouho (nojoooo, holt si občas usmyslím věci, u kterých je potřeba se nejdřív postavit na hlavu, udělat dva kotrmelce, tři kroky zpátky a voalá!). Ale co už, tradá, projekt spatřil světlo světa a teď začne teprve ta pravá jízda!

A o čem že vlastně HLAVU VZHŮRU je? No přeci o zdraví nejen na talíři! :) Je o životě a práci jedné holky (to jakože mě), která musela vážně onemocnět, aby pak mohla konečně začít naplno dělat to, co doopravdy chce a co ji neskutečně baví. To je dobré jídlo všech podob, zdravý životní styl, rozum v hrsti, úsměv od ucha k uchu a hromádka nadhledu k tomu. Především v blogové sekci se proto dozajista náramně pobavíte, protože to co jsem já schopná vykoumat, to by jeden žasnul. Jednou o tom napíšu knihu, určitě!

Miluju dvojsmysly a jedním z nich je i samotné jméno projektu HLAVU VZHŮRU. Na první přečtení působí klasickou výzvou plnou naděje, povzbuzení, síly pokračovat a jít dál nebo třeba něco změnit. Ať už se jedná o životní styl nebo událost, která nás potkala. HLAVU VZHŮRU je má natažená ruka, otevřené srdce a velký úsměv k tomu. Ať už se najdete v jakékoliv části tohoto projektu, budiž Vám všem HLAVU VZHŮRU motivací, podporou a místem, které vykouzlí úsměvy i na těch vašich tvářích. HLAVU VZHŮRU má však ještě jednu podstatnou tvář a tou je rozum v hrsti. Jeho cílem je doslova udržet vaše hlavičky vzhůru, tedy ve stavu přemýšlivém nad podněty, které jsou vám poskytnuty. Jak kdysi řekl jeden moudrý člověk:


"Vše, co slyšíme, je názor, ne fakt. Vše co vidíme, je úhel pohledu, ne pravda."

- Marcus Aurelius


No a protože se věnuju především prevenci v oblasti zdravého životního stylu, berte celý tento počin jako takové jedno velké preventivní opatření. Aby lidí, jako jsem byla kdysi já, bylo co nejméně a těch, jako jsem teď já, tedy zdravých jako řípy a šťastných jako ty pověstné blechy, bylo co nejvíce! Celou jednu sekci blogu bych proto ráda věnovala tématu mé nemoci a cesty ku zdraví, neboť cítím, že je na čase setřást z nás všech ten zbytečný paralyzující strach ze smrtelných nemocí a poskytnout autentickou představu, jak to vlastně chodí, jaké to je a co to vůbec obnáší. Mě to tenkrát nikdo neřekl a na všechno jsem si musela přijít sama. Až po nemoci jsem v lázních poprvé potkala lidi se stejnou zkušeností. Tou dobou jsem došla k závěru, že sdílení těchto zkušeností je jedním ze základních pilířů úspěšného zvládnutí nejen těchto neduhů. Tak se zasmějte se mnou, místy to byla vážně legrace! Nakonec zjistíte, že fakt platí to pověstné heslo: jaké si to uděláš, ... .

Asi chápete, že proto nejsem jen tak ledajaká poradkyně pro výživu. Nebaví mě sestavovat jídelníčky jak na běžícím pásu, protože ruku na srdce, stejně o ně za měsíc ani nezakopnete. Já mám radši individuální přístup, pochopení principů a souvislostí místo otravného počítání gramů a kalorií, tak akorát teorie a hromadu praxe navrch. Vždyť jen ta z nás dělá opravdové mistry! Takže často balím svoje kuchyňské nářadíčko a veřejně troubím svoje nejnovější poznatky a recepisy do celého světa (no, zatím spíš do země české :) ). Tak si to tu všechno hezky užívejte, pevně věřím, že si každý najdete to své, pravé ořechové!

Vaše

I.❤