BLOG

o zdraví nejen na talíři, o mé cestě se vším všudy, syrově a bez cenzůry


2v1: Holka s cejchem

15.4.2019
Ať chci nebo ne, musela jsem se s tím naučit žít. S tou tlustou složkou nacpanou mou životní anamnézou. A i když do ní naštěstí za posledních pět let přibylo jen pár zpráv z rutinních vyšetření, musím ji vláčet sebou životem dál. Říkají mi holka s cejchem a mají k tomu dobrý důvod.

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení: nervy v kýblu

25.3.2019
Okamžik, kdy jedno rutinní vyšetření v rámci mých hematologických kontrol znovu převrátí celý můj aktuální svět, nakonec vážně přišel. V tu nejnevhodnější chvíli, jak je u mě zvykem.

Chci číst dál!

2v1: Jsem v tom! Až po uši.

13.2.2019
Budeme tři. Rodina. A já tomu ještě pořád nemůžu uvěřit, po tom všem, co moje ulita za poslední dekádu zažila. Zázraky se dějí!

Chci číst dál!

Úřednický šiml aneb měli jsme dvě svatby

19.10.2018
Že jsme s Ondrou neměli jednu svatbu, ale rovnou dvě, to ví dodnes jen málokdo. Proč jsme se brali hned dvakrát se dozvíte v dnešním článku.

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - poslední tažení

24.9.2018
Dlouho rozepsaný, poslední článek ze série #dosvatbyveformesif. Pohodlně se usaď, tohle totiž nevymyslíš!

Chci číst dál!

Plešatý deník (2): Deset, devět, osm, se...dm

30.5.2018
"Krásné dobré ráno, Ivanko. Připravena na operaci?" No, že bych radostí skákala po nemocniční posteli se rozhodně říct nedalo. Ještě, že jsem před operací nemohla jíst, jinak bych si asi strachy nadělala do gatí od pyžama. Tak jim pro dnešek odpustím i tu Ivanku.

Chci číst dál!

A co teda jíš?

16.5.2018
Autor: Linda Müllerová

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - Ticho před bouří

2.5.2018
Čtvrt roku ticha v #dosvatbyveformesif znamená jediné: v reálném světě HLAVU VZHŮRU se toho dělo až až!

Chci číst dál!

Plešatý deník (1): Změna je život

12.3.2018
Ten pocit, kdy jsem ve zmatku z uplynulých dní, duchem stále ve škole v Brně ale tělem se sbalenou taškou v ruce stála před centrálním příjmem havířovské nemocnice, toho jinak zcela všedního úterního rána dne 5.3.2013, nikdy nezapomenu. Jeden z těch silných momentů, kdy další krok doopravdy změnil můj dosavadní život.

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - Prosincová houpačka

8.2.2018
Začal únor a záložka #dosvatbyveformesif zeje prázdnotou. Co se to děje?

Chci číst dál!

26 deka veganského štěstí

7.12.2017
Autor: Denisa Jelínková

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - Intro

4.12.2017
Dneska to bude trošku delší čtení, mám totiž něco velkého na srdci ...

Chci číst dál!

BD-beatiful days ... kosmetika co neubližuje

5.9.2017
Dostala jsem příležitost otestovat kompletní sortiment kosmetické značky BD-beautiful days a jak jistě víte, jsem v této oblasti opravdu hodně vybírává a náročná. Na co jsem tedy za těch pár měsíců používání přišla?

Chci číst dál!

Ztráty a nálezy

8.8.2017
Stála jsem včera večer v koupelně před zrcadlem a koukala na odraz svého já, smývajícího těžkosti posledních dní, týdnů i měsíců z pláčem opuchlé tváře. Definitivně mi bouchnul hrnec. Doslova.

Chci číst dál!

Velké srovnání sušiček potravin

29.5.2017
Sedona nebo Yden? Pokud se zajímáte o profi sušičky potravin, možná jste už měli v hlavě podobný otazník, na který vám možná odpoví tato recenze. A která je vaše oblíbená?

Chci číst dál!

Budeš mi chybět, kamaráde!

23.5.2017
Už několik minut zírám do monitoru a uvažuju, jak tento článek začít. Snažím se zklidnit myšlenky v mé hlavě ale jedna se mi vrací pořád dokola. Po včerejšku vím naprosto jistě, že už nikdy nechci rozhodovat o životě někoho druhého.

Chci číst dál!

Toskánsko 2017 s Čistým sportem aneb jak jsme vařili pro hladové cyklistické krky

13.5.2017
Že svět je malej a náhody neexistují už teď vím jistě. A tak jsem podobně jako slepý k houslím přišla k vařečce a možnosti kouzlit rostlinné jídlo pro borce na soustředění v italském Toskánsku. Že to byla jedna velká jízda, to se dočtete v dnešním ohlédnutí.

Chci číst dál!

Příběh narozeninových Krtkových dortů

12.5.2017
Já i HLAVU VZHŮRU za sebou máme narozeninový týden a to si žádá příběh ze života. V hlavní roli Krtkův dort, který odteď zvládnu i po slepu.

Chci číst dál!

Veganem v Thajsku - V-Cards a jídlo poslední záchrany

25.2.2017
Opět se mi osvědčilo mé oblíbené heslo: kdo je připraven, není překvapen. A tentokrát opravdu v plné síle. Jaký byl první střet s jídlem v Thajsku, jestli jsem se nepo... a neumřela hlady?

Chci číst dál!

Veganem v Thajsku - jídlo v letadlech

17.2.2017
Tento článek jsem se chystala napsat už během mého cestování po USA, nicméně jsem na něj neměla dostatek materiálu. Dnes už ale přesně vím jak to chodí, a tak, pokud řešíte, jestli přežijete dlouhé lety letadlem a dostanete i kloudně rostlinně najíst, je pro vás tento článek jako dělaný. Happy end zaručen!

Chci číst dál!

100%PURE- recenze nových produktů

8.2.2017
Vloni na podzim jsme se se ségrou opět vydaly na líčení do třebíčské kamenné prodejny 100%PURE a s jasným cílem - domů určitě nepojedeme s prázdnou!

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - zase rentgen a bonusové testy (nejen) pro vegany

31.1.2017
Hlášení z dalších kontrolních testů je tady, dnes navíc i s bonusovými krevními testy (nejen) pro vegany, které si nechávám dělat vždy na první kontrole v roce. Pokud řešíte otázku, co všechno a proč si nechat z krve otestovat a hlídat, tak určitě čtěte dnešní blog.

Chci číst dál!

O životě. O bilancování. A o smrti.

17.1.2017
Posledních pár let se mi začátky roku tak nějak nedaří. Jako by mě každý Nový rok vítal novou zkouškou a čekal, jak se s tím vypořádám. Ten letošní se se mnou obzvlášť nemazlí a tak mi nezbývá než se zase sebrat a jít s hlavou vzhůru dál.

Chci číst dál!

Včelařství Stanislav Benáček - med přímo od včelaře

6.1.2017
Med považuji za naprosto dokonalý přírodní lék a obrovsky si jej vážím. Je to takové moje tekuté zlato, které si doma pečlivě schraňuji a nakládám s ním jako se šafránem. A protože není med jako med, záleží mi na tom, odkud ten, který používám, pochází a co je vlastně zač.

Chci číst dál!

Ahinsa shoes - boty, ve kterých se budete cítit jako naboso

22.11.2016
Ahinsa shoes sleduji už od jejich založení a stejně dlouho jsem po nich toužila. Letos jsem se konečně rozhoupala a pořídila si jedny na míru dle mých vlastních představ. Vyrobeno ručně v Česku, eticky, 100% po vegansku. :) Podrobila jsem je tvrdému zátěžovému testu a po půl roce našeho společného chození vám konečně přináším mé vlastní dojmy. Držte si klobouky, bude to jízda!

Chci číst dál!

Velké kontrolní hlášení - po roce opět v Olomouci

9.11.2016
Jednou za rok, zpravidla na začátku listopadu, jezdím na velké kontrolní testy do Olomouce. Proč to musí být, proč mě to baví čím dál víc a jak na tom aktuálně jsem? Čtěte dál...

Chci číst dál!

100%PURE aneb opravdu čistá kosmetika

4.10.2016
Když se člověk začne zajímat o to, co jí a dbá na svou výživu zevnitř, je přirozené, že se brzy začne zajímat i o to, jak se vyživuje zvenku,tedy co dává na svou kůži. A protože jsem tímto tématem procházela zrovna v období chemoterapie, věděla jsem, že žádnou další chemii do svého těla dostávat nechci ...

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - bubák a nová výzdoba

22.9.2016
Asi každý máme nějakého svého bubáka. Někdo menšího, jiný většího. Ten můj je takový speciální, dokáže se totiž zvětšovat a zmenšovat až mizet na základě výsledků mých testů na hematologii. Druhé kolo předchozích nejasných testů je za mnou a domluva s bubákem jasná. Už jsme docela kamarádi. :)

Chci číst dál!

HLAVU VZHŮRU pomáhá

21.9.2016
Když je člověk ve správný čas na správném místě, naslouchá a je otevřený všemu, co přichází, začnou se dít opravdu zajímavé a velké věci. A že to je pak pořádná jízda se můžete dočíst právě tady :)

Chci číst dál!

Plešatý deník (0): Jak jsem na svůj nádor přišla?

15.9.2016
Když přijde řeč na to, že jsem měla Hodgkinův lymfom, nejčastěji následuje typická otázka: "A jak jsi na "to" přišla?" Jsem za ni ráda, protože tak můžu svou odpovědí zajistit, že na "to" jiní přijdou včas a třeba i dříve. Jak to tedy vlastně celé bylo?

Chci číst dál!

Je čas vydechnout

10.9.2016
Proč jsem doslova za pět dvanáct změnila plány na víkend, i když to není absolutně můj styl a místo nádherně vyhlížejícího víkendu v matičce stověžaté nakonec zůstala v Brně a nehla se z domu? Protože už bylo na čase ...

Chci číst dál!

Jaký si to uděláš ... aneb před rokem touhle dobou

15.8.2016
Taky se vám občas stává, že si řeknete: před rokem touhle dobou ... zasníte se, zavzpomínáte a pak vás napadne: to to letí, kam se ten čas poděl? Nebo: jako by to bylo včera ... Jednu takovou vzpomínku tu pro vás dneska mám.

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - historie se opakuje?!

8.8.2016
Když jedu na kontrolní testy, většinou se rychle vracím zpět do Brna a mám spoustu plánů. Minulý týden jsem však cítila v kostech, že je na čase trochu zvolnit a přestat se tolik honit. Nahlásila jsem odjezd z Brna s neurčitým příjezdem zpět a čekala, jak se pondělní testy vyvrbí. Šla jsem na jistotu, jako pokaždé, ale ne vždycky jsou všechny zprávy zcela růžové ...

Chci číst dál!

Sonnentor - tady roste radost!

3.8.2016
Sonnentor, to není jen tak ledajaký bio čaj, koření a další spousta vymazlených produktů. Tohle je závislost! A protože mám ráda projekty, které jdou mnohem dál, než jen za značku bio, dám za Sonnentor ruku do ohně. Proč? Jen čtěte dál ...

Chci číst dál!

Veganem v USA - Los Angeles (LA)

10.7.2016
Posledních pár let se učím, že je lepší moc se nefixovat na pevné plány, časy a data. Pro puntičkářského workoholika v odvykačce je to občas poněkud oříšek. Třeba jako když v pět ráno po probuzení v letištní hale, necelé dvě hodiny před vlastním odletem zjistíte, že bráchovo letadlo má skoro dvouhodinové zpoždění. Ach jo.

Chci číst dál!

Veganem v USA - Washington DC

4.7.2016
Na Den nezávislosti v hlavním městě Spojených států - Washingtonu DC? Tak to je výzva! Bude město opravdu tak přeplněné, jak se očekává? A co obchody, bistra a restaurace, budou otevřené, protože jsme ve velkoměstě, nebo naopak zavřené, protože je státní svátek? A najde se něco k snědku i pro mě?

Chci číst dál!

Veganem v USA - uprostřed ničeho

2.7.2016
Městečko Hope, kdesi uprostřed zeleně ve státě New Jersey - to je naše další zastávka výpravy Operace PUSA. Jak si poradím s jídlem v místě uprostřed ničeho, kde jste rádi, když vůbec seženete něco kloudného k snědku? Už chápu, proč to tu pojmenovali Hope - Naděje.

Chci číst dál!

Veganem v USA - New York

1.7.2016
Když cestujete se dvěma lidmi, kteří mají rádi maso, třetím, který je tak napůl a dá si, co zrovna je a čtvrtým, který už si vědomě vybírá, jestli si dá večeři s ostatními nebo se mnou (rozuměj bezmasou, bezmléčnou a pokud možno rostlinnou), bývají nákupy jídla a stravování celkově docela legrační.

Chci číst dál!

Veganem v USA - Intro

30.6.2016
Po pěti dnech pobytu v New Yorku mám konečně více než dvě minuty volného času na to, abych se trošku rozepsala a vylíčila vám mé poznatky na téma: dá se na rostlinné stravě cestovat tři týdny napříč Spojenými státy? Třeba budete překvapení stejně jako já :)

Chci číst dál!

Operace PUSA

25.6.2016
Když se jednou podíváte na delší dobu do světa, chcete znova. Když to samé udělají i vaši sourozenci, je to už v rodině. A pak chybí jen jeden malý krok k vytvoření velkého tajného plánu s krycím názvem Operace PUSA.

Chci číst dál!

Když je práce zároveň zábavou

13.6.2016
Právě jsem dopsala dodatkový mail účastníkům uplynulého sobotního workshopu: Zdravě a chutně po celý den, který se konal v Havířově. Mail jsem příhodně nazvala Co jsem vám nestihla říct ... a že toho bylo :)

Chci číst dál!