Citronové květinkyKdyž mě před několika lety čekaly první veganské Vánoce, už půl roku dopředu jsem věděla, jaké cukroví si připravím. Inspiraci na tyto citronové květinky jsem našla u Katy Blažčíkové, tehdá ještě na starém webu s recepty - veganza.cz. Určitě tam mrkněte, je plný úžasných jídel. Já jsem si recept lehce poupravila, aby cukroví lépe drželo v pokojové teplotě a bylo ještě citronovější. No a tady ho máte! Léty i strávníky ověřeno.


U nás doma bylo na Vánoce všechno cukroví vždycky takové ... no cukrové, sladké, podobné. Možná právě proto si teď vymýšlím recepty tak, aby byl každý druh cukroví opravdu něčím specifický. Tyhle citronové květinky mě baví právě jejich chutí. Jsou osvěžující, kyselé ale přitom trošku sladké s tónem vanilky. Pokud tedy chcete zpestření, jsou určitě skvělou volbou!

Když jsem s tímto receptem začínala, neměla jsem doma ani jedno vykrajovátko. Chtěla jsem nějaké drobnější, protože co si budeme, určitě jste taky zažili někdy na návštěvě situaci, kdy jste ochutnali jeden velký kus cukroví, ono vám to nechutnalo a co pak s tím zbytkem? Pod gauč to asi jen tak neschováte. :P No a jestli vám to není ani trošku povědomé, tak mě teda jo a nerada bych, aby se toto dělo i při ochutnávání mého cukroví. Jednohubkové velikosti to proto jistí. Zároveň, a teď se ozve mé praktické já, je logické, že menšími tvary vyrobíte ze stejné dávky těsta více kousků cukroví. A to se počítá!

Samozřejmě není nikde psáno, že musíte z těsta vyrobit právě květinky. Můžete použít jakékoliv jiné vykrajovátko, nebo přistoupit k jednodušší metodě a ukoulet kuličky.


Ingredience

( cca 50 květinek )

Postup


TIP č.1: Já mám ráda toto cukroví opravdu citronové. Pokud si však napoprvé nejste jistí, přidejte do těsta nejdříve jen 3 lžíce citronové šťávy, ochutnejte a postupně přidávejte do požadované kyselosti. Taky hodně záleží na odrůdě a původu citronů, některé jsou velmi kyselé, jiné více sladké, proto vždy i já množství citronové šťávy v receptu upravuju podle aktuální chuti.

TIP č.2: Citron určitě kupte v BIO kvalitě. Do receptu totiž budete přidávat i kůru z něj a ta je u konvenčních citronů napuštěná nejen velkým množstvím chemikálií, ale také navíc plná leštících látek a vosků. A to opravdu jíst nechcete, věřte mi!

TIP č.3: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.

Vaše

I.❤


Komentáře