Čoko-čokoládový dort s malinovým rozvaremNadávno jsem dostala chuť na dort. Čokoládový. Ideálně aby chutnal, a třeba i vypadal jako pařížák, který jsem v dětství tak milovala. A tak jsem se zamyslela, přidala ovocný rozvar, navrch čerstvé ovoce a aby toho nebylo málo, rovnou jsem ho vymyslela i bez lepku. A je? DO-KO-NA-LÝ! (Pokud teď u vás zasmrádla má samochvála, tak si, prosím, vyvětrejte).


Poprvé jsem ho připravila pro mou milou sestru dodatečně k narozeninám a sklidil u všech pokusných králíků takový úspěch, že jsem ho brzy chystala znovu - na opening party mé nové poradny. Mohli jste ho vidět na mých insta stories, ale čočce mého foťáku pořád nějak uniká, tak snad se zatím spokojíme s těmi pár fotkami, které jsem stihla v procesu duchapřítomně zachytit. Za tu úvodní vděčím mé milé kamarádce Barči Karchové aka RAWMANIA, která dort zhodnotila vysokými body a slovním označením "KRUTEJ". Zrovna od ní si toho neskutečně vážím a tak jsem dort takto chtěla i původně pojmenovat, nicméně nakonec jsem si řekla, že zůstanu konzervativní. Asi stárnu. Ale chuť na čokoládu mám pořád stejnou. Takže vlastně dobrý. :D


Ingredience

( dortová forma o průměru 22cm )

Těsto:
Malinový rozvar:
Čokoládový krém:
Čokoládová krusta:
Zdobení:

Postup


TIP č.1: Dort je opravdu hodně čokoládový, hodí se proto do něj rozvar z kyselejšího ovoce. Pokud nemáte maliny, zkuste třeba ostružiny, lesní plody nebo rybíz. A když nemáte ovoce, použijte rovnou marmeládu, skvělé jsou samozřejmě domácí, nebo třeba St. Dalfour, Marmelády s příběhem, Koldokol.

TIP č.2: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.

Vaše

I.❤


Komentáře