Čokoládové cupcakes s kávovou kuličkouBrněnskou cukrárnu Tři Ocásci miluju, stejně jako jejich Základnu. Nebylo proto žádným překvapením, že se tahle parta supr lidí s hodnotami mě blízkými nakonec postarala o kompletní catering i se sladkým barem a úžasným třípatrovým dortem na naší svatbě.


Jestli něčemu v Tříocásčí cukrárně neodolám, pak jsou to jednoznačně arašídové košíčky, chlebíčky s bramborovým salátem a taky tyhle boží čokoládové cupcakes s kávovou kuličkou. Nemohly proto samozřejmě chybět ani na naší svatbě, kde si jejich miniverzi všichni pochvalovali a holky nestíhaly doplňovat etažéry.

Dodnes mi od svatby chodí čas od času dotazy našich hostů, jestli byl ten recept na čokoládové cupcakes můj a jestli se o něj podělím. Ale víte co? On ten recept není můj, je to autorské dílo Ocásků. Protože se z nás ale stali skvělí přátelé a recepturami se oni netají, byli tak moc hodní, že mi recept prozradili. Já ho pro vás podrobila zátěžovým testům a dnes je ten den, kdy vám ho konečně můžu se vší tou parádou předat!

Recept je zcela originální tak, jak jsem jej od Ocásků dostala, jen s jednou estetickou úpravou - kávovou kuličku jsem neobalila v cukru, jak ji najdete u nich v cukrárně, ale v prachu z lyofilizovaných malin, aby byly trošku veselejší. Děkuju tímto z celého srdce týmu Tří Ocásků za jejich práci, ideje, hodnoty, přístup a možnost podělit se s vámi o kus jejich know-how.

Až půjdete někdy kolem, dostanete chuť na něco dobrého, nebo by se vám hodil třeba dort k jakékoliv příležitosti, určitě se na ně obraťte. Nám jich dělali už několik, každý je originál a všechny vždycky chutnaly i těm nejzatvrzelejším příznivcům klasické kuchyně. Já za ně dám ruku do ohně a až tam půjdete, moc je ode mě pozdravujte. (Pokud tam zrovna nebudu sedět v křesílku, dávat si bylinkovej čaj a jeden čokoládovej cupcake s kávovou kuličkou k tomu.)


Ingredience

( cca 15ks středních cupcakes)

Korpus:
Náplň:
Ganáž:
Obal na kuličku:

Postup


TIP č.1: K čokoládové chuti se hodí kyselé příchutě marmelád. Pokud nemáte malinovou, nezoufejte a použijte takovou, jakou máte zrovna po ruce. Skvělá bude určitě i meruňková, broskvová, rybízová. Stejně tak můžete místo prášku z lyofilizovaných malin použít jiné druhy prášků, drcené oříšky, cukr, kokos. Fantazii se meze nekladou.

TIP č.2: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.

Vaše

I.❤


Komentáře

Anicka

- 20.02.2019 - 17:10

Jsem taaaaaam!! :) :* :*