Crunchy arašídová energy tyčinka alias snickersMáte rádi arašídy? Máte rádi snickers? Tak to si určitě oblíbíte i tuto energy tyčinku z pouhých tří ingrediencí. Jednodušší už to vážně být nemůže!!!


Arašídy, semena podzemnice olejné nejsou oříšky, jak si mnoho lidí mylně myslí, nýbrž se jedná o luštěninu. Pochází z jižní ameriky a je velice oblíbenou potravinou v jídelníčku sportovců, neboť obsahuje pěkných 25% bílkovin. Dále se v arašídech vyskytuje vitamín B1 (thiamin), B3 (niacin), B5, B6 a B9 a například i koenzym Q10. Arašídy jsou známé také velkým obsahem resveratrolu a spoustou dalších antioxidantů blahodárných pro naše zdraví. Arašídy například podporují trávení, vyprazdňování, zasytí na delší dobu, normalizují hladinu cukru v krvi. Zabraňují chutím na sladké a vlčímu hladu, doplňují dobrý cholesterol do těla a odstraňují špatný cholesterol z cév. Podporují růst svalové hmoty, působí jako prevence rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, obezity. Udržují zdravý nervový systém, zlepšují funkci mozku a urychlují metabolismus. To by jako pár důvodů k jejich konzumaci asi mohlo stačit. :)


Ingredience

(1 kus o hmotnosti 50g)

Postup


TIP: Arašídy se snažte opravdu koupit nepražené a nesolené. Ty pražené totiž bývají často méně kvalitní a žluklé. Nejraději je kupuju ve zdravé výživě na Lidické nebo v ALFĚ na Moravském náměstí v Brně a to na váhu. Vyjdou tak mnohem levněji a jsou opravdu čerstvé.


Tyčinky skladujte v lednici ale troufám si říct, že pokud nemáte v bytě tropy, zvládly by i spížku. Na foodparku sklidily obrovský úspěch a lidi byli překvapení, jak něco tak jednoduchého může tak výborně chutnat. Říkám to pořád a dneska se budu opakovat: v jednoduchosti je zkrátka síla! Ať chutná i vám. :)Vaše

I.❤


Komentáře

andrea

- 13.09.2017 - 17:37

Jsou opravdu výborné, dnes jsem je ochutnala v Prameništi.