Extra čokoládová energy tyčinkaRychlá, jednoduchá, dostupná a hlavně výborně chutnající. Pro milovníky kakaa absolutní nebe, stejně tak jako pro všechny, kteří potřebují malou svačinku sbalenou na cesty, do školy či do práce. Já je s oblibou dělám mým nejbližším místo bonboniery a čokolád k svátku či narozeninám, nebo jen tak, když chci někoho potěšit maličkostí.


Tuhle jsem dala pár kousků babičce k dárku k narozeninám a jenom řekla, že to jsou čokoládové tyčinky. Pro jistotu jsem dodala, že když jí samozřejmě nebudou chutnat, ať se nebojí je dát někomu dalšímu nebo zpátky mě, že se o ně postarám. :) O tyčinkách jsem pak neslyšela ani slovo a když jsem po měsíci přijela znovu na návštěvu a ptala se, jak jí tyčinky chutnaly, nejdříve vůbec nevěděla, o čem že to mluvím. Tak jsem byla trochu smutná, že je asi někomu dala. Pak si ale vzpomněla a hned říkala:


"Joooo, jasně, že si je už moc nepamatuju, my jsme je s dědečkem snědli hned o víkendu ke kávičce a já jsem si pak běžela ještě večer pro jednu do lednice, jak mi chutnaly!"


Zavedla jsem při darování navíc jednu vychytávku a to takovou, že vždy obdarovanému řeknu, aby si schoval obalový papírek a šňůrku a když mi je vrátí zpět, dostane zase tyčinku. No a co myslíte, recyklace se zatím docela ujala. :)


Ingredience

(1 kus o hmotnosti 50g)

Postup


TIP: Drcené kakaové boby sežete i na váhu v Bráně ke zdraví v Brně. Vyjdou mnohem levněji a navíc si je můžete nechat nasypat do vlastního pytlíku a ušetřit tak plastový obal. Datlovou pastu nakupuji v Orient mini marketu na ulici Solniční v Brně.


Tyčinky skladujte v lednici ale troufám si říct, že pokud nemáte v bytě tropy, zvládly by i spížku. Kamarádka ode mě jednu dostala a vzpomněla si na ni po 5 měsících. Neměla ji ani v lednici a prý chutnala náramně, ani nebyla vyschlá. Na foodparku sklidily obrovský úspěch a lidi byli překvapení, jak něco tak jednoduchého může tak výborně chutnat. Říkám to pořád a dneska se budu opakovat: v jednoduchosti je zkrátka síla! Ať chutná i vám. :)Vaše

I.❤


Komentáře

Pavlína

- 16.10.2017 - 14:14

Valím oči, jak může být něco zdravého taková mňamka! Dneska jsem si "uhňácala" i arašídové... No ty jo! Musím letět dokoupit datle!!! Moc děkuji za super receptíky!