Italská čočková pomazánkaV Toskánsku jsem poprvé pracovala s italským kořením od Sonnentor a tato kombinace chutí mě naprosto nadchla. Už tam mě napadlo hned několik receptů, kam toto koření zakomponovat a jedním z nich je i tato pomazánka. POkud zrovna chystáte párty, oslavu nebo čekáte návštěvu, přijde vám zaručeně vhod!!


Nejdřív jsem si myslela, že to bude jen taková ta další z tisíce různých variací na luštěninové pomazánky, ale brzy jsem zjistila, že na ní opravdu něco bude! Zachutnala celé naší rodině na narozeninové oslavě, jen jediný člověk si ji nedal - Ondra. Ten totiž moje pomazánky moc nemusí, má vytříbený vkus a tak se i od této držel dál. Když jsem ji však dneska znovu připravila a fotila, odhodlal se vyzkoušet a světe div se! Rozebral mi všechny exempláře, jak mu zachutnala a pak zpucoval, co se do něj jenom vešlo. Ještě, že jsem to už měla dofocené. Takže tahle čočková, dámy a pánové, má opravdu vysoké hodnocení a pokud si ji chcete nechat jenom pro sebe, dobře si ji doma schovejte.

Nejenom, že dobře chutná, potěší vás i tím, že k její přípravě nepotřebujete žádné speciální náčiní. Zvládnete ji tak připravit i v polních podmínkách a odměnou vám bude na bílkoviny hodnotná dobrota plná spousty zdravíprospěšných látek. Tak honem do obchodu pro italské koření a ať už ji máte taky doma v lednici. :)


Ingredience


Postup


TIP 1: Tato pomazánka se pro svou výraznější chuť skvěle hodí jako pohoštění k různým příležitostem. Zkuste ji namazat na pečivo, vytvořit jednohubky se zeleninou, kyselou okurkou nebo rajčetem. Výborná je i více rozředěná jako dip s mrkvovými či okurkovými hranolky.

TIP 2: Pokud vám vadí čerstvá cibule a špatně ji trávíte, zkuste ji spařit horkou vodou. Její chuť pak nebude tolik intenzivní.Vaše

I.❤


Komentáře

Iriska

- 18.01.2021 - 11:38

Hezký den Ivi, díky za nádherné stránky a úžasné tipy na vše, tahle čočková pomazánka překoná vše. Těším se na tvůj ultračokoládový dort s malinami - ať žijí kakaové boby! Přeji vše dobré v novém roce :-)

Pavel

- 14.01.2021 - 19:15

co obsahuje směs od f.koření Sonnentor Děkuji

Lenka Křetínská

- 04.11.2017 - 13:48

Milá Ivi, no klobouk dolů! ;-) Musím říct, že tahle pomazánka si mě získala na plné čáře. Měla jsem jak dlouho doma zásobu červené čočky a nevěděla jsem, co z ní ukuchtit. Tak jsem koukla na tvůj web pro inspiraci a říkala si: hmmm, tohle vypadá fakt zajímavě a zkusila ji. Neskutečně mile mě překvapila ta jednoduchost přípravy (já taková nekuchařka jsem to zvládla na první dobrou) a lahodná chuť. Takovou delikatesu jsem fakt nečekala. A teď už to chápu, proč jí Ondra nikdy neodolá! :-) Joooo a během 2 týdnů jsem si ji udělala hned 4x. Mazala jsem do Sonnentoru pro zásobičku italského koření. Děkuju za tvoje skvělé recepty a těším se, až zase něco dalšího vyzkouším. Nějak mě to začalo bavit :-) Takže moje motto: Když si nevím rady, rozhodně neumřu hlady, recept najdu vždy tady! ;-) A abych nezapomněla, babi si taky pošmákla a té jen tak něco nejede.