Lískooříškové másloVelmi ráda v kuchyni pracuju s ořechovými a semínkovými másly. Na trhu jich seženete poměrně velkou škálu, důležité však je hlídat si jejich kvalitu a složení. Pokud nemáte možnost vyrobit si máslo sami doma a znát tak přesně co v něm máte, zkuste určitě másla nejvyšší kvality, jako třeba od Vitalvibe, Meridian, Sun & Seed, Šufánek.


Cena takových másel bývá často relativně vysoká, nicméně je třeba zvážit všechna pro a proti. I domácí výroba stojí nějaký čas a vybavení, takže záleží na vás, čemu dáte přednost. Mě domácí výroba másel baví, takže pokud zrovna oplývám časem, energií a oříšky, nic mě nezastaví. :) Jednou za čas proto objednám oříšky a semínka ve větším balení a másla si vyrábím do zásoby. Je to mnohem levnější a člověk si jich pak i více váží. :) Tím, že během mixování uvolňují tuk, jsou zakonzervována sama v sobě. A když přidáte ještě špetičku soli, pomůžete tak nejen delšímu skladování, ale zvýrazníte i chuť suroviny.


Ingredience


Postup


TIP č.1: Já používám skleničky od kokosového oleje od Purity vision, který seženete v DM drogerii. Do nich se mi vejde jedna 400g dávka hezky po okraj.

TIP č.2: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.


Vaše

I.❤


Komentáře