Nadýchaný perník



Ondra si tento perník tak oblíbil, že jsem ho musela upéct třikrát, než jsem ho stihla vyfotit. Pokaždé totiž zmizel dřív, než jsem stiskla spoušť. A to už je co říct!


Vždycky jsem měla respekt z vymýšlení vlastních receptů na buchty celkově sladké pečení. Měla jsem (a stále mám) za to, že jde o velkou tajemnou alchymii, kde musí být všechno přesně, jinak se dílo nepovede. Na podzim jsme u našich s maminkou pekly na neděli buchtu a ségra ji vyhecovala, ať zkusí perník. A rovnou veganský! Čekala jsem, jak vytáhne ze své staré, velké, ručně psané a patřičně ušmudlané knihy s oblíbenými recepty nějaký ostřílený perníkový a ono nic. Vzala mísu, začala přidávat suroviny a za chvíli bylo lahodné těsto hotové.

Žasla jsem a nevěřila vlastním očím. Jen tak to spíchla. Napoprvé a z placu. O zkušenostech mojí maminky nepochybuju, má to prostě v ruce. Ale ten den jsem si řekla: "Když jsem na vlastní oči viděla, jak to zvládla ona, musí se mi to přeci povést taky. Třeba ne napoprvé, ale jednou určitě." Popadla jsem v Brně mísu, začala sypat suroviny a světe div se, buchty mi rostou pod rukama jedna báseň. A tak vznikl i tento perník. Od oka, naladěný přesně na Ondrův perníkový vkus. Tak ať chutná i vám!






Ingredience

(1 plech o rozměru 25x38 cm)

Postup


TIP č.1: Já domů běžně rostlinná mmléka nekupuju a poslední dobou jsem při pečení tak líná, že jsem občas použila místo domácího rostlinného mléka pouze vodu. Skvělá zpráva je, že i s vodou chutná výborně!

TIP č.2: Koření používám téměř výhradně od Sonnentor, proto vám nezaručím, že s jinou perníkovou směsí bude buchta s autentickou chutí. Vyzkoušejte jejich koření, je to opravdová závislost na první ochutnání a pro mě i srdeční záležitost. :)

TIP č.3: My máme perník nejraději jen tak, bez ničeho dalšího, maximálně jen trošku pocukrovaný. V dětství nám jej však maminka rozřízla napůl a potřela marmeládou, polila buchtu čokoládovou polevou, přidala občas mandle a nebo všechno dohromady. Vyzkoušejte, obměňujte a pošlete mi fotky vašich výtvorů třeba na fb nebo instagram, budu moc ráda!

TIP č.4: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.









Vaše

I.❤


Komentáře





Martina

- 28.07.2023 - 00:10

Tento perník peču hodně často, miluju ten recept!!! ❤️???? Moc díky za něj ????????

Martina

- 27.07.2023 - 23:44

Tento perník peču hodně často, miluju ten recept!!! ❤️???? Moc díky za něj ????????

Hana

- 25.11.2022 - 21:23

Bez vajec a z vody - fakt SUPER!????

Denu

- 18.01.2022 - 15:58

Mňam, perfektní perník bez vajec???? jen se po něm zaprášilo!

Market

- 07.06.2021 - 10:57

Krasne nadychany a ani spetka bílé mouky. Dlouho jsem tuto kombinaci hledala :) Diky za nej, je výborný ????

Jana

- 18.02.2020 - 21:55

Děkuji za recept, perník je opravdu výborný ❤️