Pomerančový prášekNení pomerančový prášek jako pomerančový prášek! Tento nápad mi ukázala hostitelka Marina během naší svatební cesty na Madeiře a já se raduju jak malý dítě, že vám tohle tajemství lahodných jídel můžu prozradit.


Tuhle vychytávku vám rozhodně doporučuju mít doma. Nejenom, že tento prášek používám v některých mých receptech, dá se ale využít i v obrovském množství různorodých kulinářských kreací. I přesto, že už je na trhu k dostání mletá pomerančová kůra či prášek, tento je vyjímečný právě ve způsobu jeho přípravy. Věřte mi, ten rozdíl je nepopsatelný.

Podstatou a rozdílem tohoto prášku od ostatních je, že je připraven z celých sušených pomerančů. Ano, i s dužninou. Právě ta dodává prášku jemnou avšak velmi intenzivní pomerančovou chuť, která nepřechází do hořkého ocásku. Biokvalita surovin je samozřejmostí, tady si dovolím na vás opravdu apelovat: nevyrábějte prášek z jiných, než bio pomerančů. Prášek se totiž mixuje i z kůry, a ta bývá u citrusových plodů velmi silně chemicky ošetřena. A chemii my baštit nechceme, žejo?!


Ingredience

(sklenička o objemu 300ml)

PostupTIP č.1: Buď moudrý a vyrob si prášek, když je sezona pomerančů (u nás v Česku to je v zimě). Tou dobou totiž seženeš bio pomeranče i běžně v supermarketu. Pokud si ale zamaneš tuhle dobrotu v srpnu - jako já, pak budiž ti všechno tvé štěstí i peněženka nakloněny. Jistí to zdravé výživy s ovozelem.

TIP č.2: S kódem "hlavuvzhuru" získáte na e-shopu vitalvibe.cz slevu 7% na svou první objednávku.

TIP č.3: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.

Vaše

I.❤


Komentáře

Martina

- 25.04.2021 - 22:54

Dobrý den, můžu tímto pomerančovým práškem "posypat" dort?nebude chuť příliš intenzivní?chtěla jsem udělat čokoládový dort s kavovym krémem a chtěla jsem jej nějak ozvláštnit..a ten prášek mi přijde zajímavý..