Raw čoko-jahodový dortTento raw dort jsem připravovala na základě zadání mého bratra, který ho chtěl jako dárek ke 30. narozeninám jeho kamarádů. Zadání znělo jasně: zdravý, krásný, lahodný, s ovocnou vrstvou a aby všem chutnal. Prostě epický! Prošla jsem nedříve několik mých oblíbených knih dortů a dezertů pro inspiraci a dokonce jsem tou dobou byla shodou okolností i na kurzu přípravy raw dortů u moc šikovných a báječných majitelek mé oblíbené brněnské raw cukrárny Raw with love. A tak proběhla degustace několika vzorků korpusů i krémů, která nakonec dopadla nerozhodně a já dostala volnou ruku. No, a takhle to dopadlo :)


Sladké recepty jsou mé oblíbené a dělám je nejčastěji. A když přijde řeč na dorty, raduju se z každé příležitosti vytvořit nový kousek přesně na míru danému člověku či příležitosti. Inspiraci čerpám od mých přátel z branže a mým velkým koníčkem je stále navštěvovat další a další kurzy přípravy sladkých dobrot. Když to vše spojíme s mou obsesí čokoládou, vznikne tento Raw čoko-jahodový dort.


Ingredience

(dortová forma o průměru 22cm)

Korpus:
Ultračokoládový krém:
Jahodová vrstva:
Čokoládová poleva:

Postup


TIP č.1: Dejte jahody před máčením na minutku do mrazáku, poleva pak na nich bude tuhnout mrknutím oka!

TIP č.2: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.


Vaše

I.❤


Komentáře