Světlá fazolová pomazánka dobré náladyMá jemnou, lehkou chuť, kterou ocení praví gurmáni, je ideální jako základ na chlebíčky a navíc vám určitě zvedne náladu. Za to ručím! ... psali to na obalu :)


V jednoduchosti je krása a u této pomazánky to platí dvojnásob. Obsahuje minimum ingrediencí, ale její chuť hraje všemi různými tóny. To proto, že jsem do ní přidala mé oblíbené koření Dobrá nálada od Sonnentor. Jde o směs mořské soli, česneku, bazalky, dobromysli, medvědího česneku, rozmarýnu, tymiánu, květu měsíčku, okvětí růže a květu chrpy. No řekněte, to je parádní seznam, co? A ta chuť! Není divu, že stačí přidat už jen základ pomazánky, tedy fazole, trochu oleje a vody a výborná dobrota je na světě.

Věděli jste, že na světě existuje více než 100 druhů fazolí, které se liší svou chutí, tvarem i barvou? Fazole bílá ledvina je bohatá na vitamín A a C, vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, vápník, měď, jód, železo, mangan, fosfor, draslík, hořčík, zinek a další. Snižuje krevní tlak, vysoký obsah vlákniny zajišťuje správnou peristaltiku střev a tím chrání před vznikem hemoroidů a rakoviny střev. V kombinaci s rýží nebo jinou (pseudo)obilovinou zajišťují fazole lidem stravujícím se rostlinně plnohodnotné bílkoviny.


Ingredience


Postup


TIP: Díky své jemnosti se tato pomazánka hodí skvěle jako základ na obložené chlebíčky. Je vhodná také pro ty, které dráždí výraznější pomazánkové chutě.

Vaše

I.❤


Komentáře

Anička

- 07.02.2021 - 18:18

Ahoj Ivanka Hľadala som nejakú pomazanku ktorá nezaťažuje žalúdok a náhodou som sa dostala na tvoj blog. Je super priehľadný a vizuálne čistučký. Chce som nenašla čo som hľadala; ale ... našla som niečo iné. Tak som ti chcela poďakovať, prajem pekný večer Aňa