Tmavá fazolová pomazánkaTato fazolová zachrání každou situaci. Na oslavu, na svačinu, pro návštěvu. I děti ji milují. :)


Luštěninové pomazánky jsou moje nejoblíbenější. Jednoduché na přípravu, můžete do nich dát to, co zrovna máte doma a ještě se mi nestalo, že by nebyly dobré. Jsou pokaždé trošku jiné a v tom vidím to největší kouzlo, které mě moc baví!

Pokud se bojíte, že vás bude nadýmat, tak jí dejte aspoň šanci. Většina lidí má problémy s trávením luštěnin proto, že na ně není zvyklá a jí je velmi málo nebo vůbec. Když tedy zařadíte postupně luštěniny v malých dávkách, brzy zjistíte, že vám už neplechu nedělají. Další možností, jak nadýmání ještě více předejít je důkladné máčení luštěnin a to ideálně přes noc. Poté vodu slijte, luštěniny důkladně propláchněte a vařte spolu s majoránkou, saturejkou, bobkovým listem nebo pískavicí řecké seno.

Tato fazolová, ostatně jako většina luštěninových pomazánek, se skvěle hodí na oslavy, návštěvy, akce i jen tak na svačinu. Krásně se doplňuje se syrovými hranolkami z mrkve, okurky či řapíkatého celeru a výtečná je i na kvalitním kváskovém pečivu s troškou petrželky. Způsobů využití této živinově hodnotné pomazánky je nespočet a tak se ji pojďte naučit se mnou!


Ingredience

(cca 230g pomazánky)

Postup


TIP: Tradiční sojové omáčky shoyu a tamari seženete běžně v každé zdravé výživě, nejčastěji od značky Countrylife nebo Sunfood. Jsou fermentované a tak narozdíl od těch "netradičních" neobsahují glutamáty, další nepotřebné látky a naopak jsou i zdraví prospěšné. Jsou dost slané, proto nejdříve připravte pomazánku bez soli a pak až dochuťte dle potřeby.
Vaše

I.❤


Komentáře