Vánoční bramborový salátUž od mala mám v srdci ukotvenou tradici přípravy maminčiného vyhlášeného, vánočního bramborového salátu. To vždycky 23.12. odpoledne přijela z Olomouce na vánoční svátky babička, my se ségrou zaběhly do sklepa pro obří mísu a usedly s maminkou i babičkou v kuchyni ke stolu, abychom společně oloupaly brambory, na sítku nakostičkovaly zeleninu a jako každý rok bojovaly o to, kdo bude loupat vajíčka. Tato oblíbená činnost vždycky tak nějak patřila babičce, byla v loupání jednoznačný přeborník.


Se salátem pomáhám dodnes, i když už bohužel bez fyzické přítomnosti babičky. O to silnější je její přítomnost v našich myšlenkách a kouzlo přípravy vánočního bramborového salátu tak funguje i nadále. Už tento maminčin salát sice nejím, ale každoročně si mě získává alespoň díky těmto krásným vzpomínkám a síle přítomného okamžiku, kdy nad tou obří mísou kmitá několik párů ruk, jako mravenci v mraveništi.

Letos to budou minimálně třetí Vánoce, kdy se na stole objeví vedle toho maminčiného i můj vyladěný recept na bramborový salát, přetavený do rostlinné podoby. Je totiž načase, abych se o tento majstrštyk podělila i s vámi. Tak šťatné a veselé!


Ingredience

( 4-6 porcí )

Postup


TIP č.1: Majonéza v salátu v chladu ztuhne a nasákne do zeleniny, proto bude salát druhý den hutnější. Pokud jej chcete řídší, stačí před podáváním vmíchat trochu vody.

TIP č.2: S kódem "Hlavu vzhůru" získáte při objednávce na e-shopu svetplodu.cz ZDARMA jako dárek balíček výběrových ořechů "EXCLUSIVE MYX 50g". Kód připište do poznámky k objednávce a pak už se jen těšte na dáreček. :) Odkazy na použité suroviny z tohoto eshopu najdete i v samotném receptu.Vaše

I.❤


Komentáře