Virgin ColadaAlkohol v podstatě nepiju, takže nejsem poznamenaná ani pravou Piña Coladou. Když jsem však vloni na kurzu připravovala její nealko variaci, sklidila nemalý úspěch. Zaslouží si tudíž čestné místo na internetu a já se těším, že bude v létě osvěžovat zase o pár mlsných jazýčků více. V čele se mnou :P


Pravá Piña Colada je drink sestávající z bílého rumu, kokosového mléka a čerstvého ananasu, který se podává s kostkami ledu. Jeho nevinnější sestra Virgin Colada je pak variací tohoto drinku bez alkoholu. Často se tato dobrota "šulí" krabicovým džusem a v našich podmínkách i alternativami čerstvého kokosového mléka. V dnešní době už narazíte na nepřeberné množství variací a vylepšených receptur a jednou z nich je bezesporu i tato moje. Přidala jsem totiž navíc prášek z pravé vanilky, který chuť krásně zjemní a podtrhne a kokosové mléko jsem vyrobila domácí, ze sušeného bio kokosu. Pokud samozřejmě nemáte čas vyrobit si mléko domácí, můžete použít určitě i kupované, nicméně chuť bude vždy trošku jiná. Také velmi záleží na kvalitě ananasu. Já chodím na přezrálé kousky v Brně na Lidickou a šťávu mám pak sladkou jako cumel. Doporučuju!

Věděli jste, že ananas je plod ananasovníku a na každé této rostlině vyroste pouze jeden? Já jsem je viděla poprvé růst v Thajsku, kde samozřejmě i chutnají mnohem lépe a milí thajci vám s radostí ananas i očistí, případně i pokrájí. A protože nechávají ananasům kus jejich stonku, můžete ho pak držet jako lízatko a okusovat. To mě moc bavilo! :) Ananas je známý svým obsahem enzymu bromelain, který štěpí bílkoviny ve stravě na aminokyseliny a tím pomáhá trávení. Navíc ve střevech ničí rozbujelá pletiva a když si ananasovou šťávou budete potírat pigmentové skvrny, pravděpodobně zesvětlají nebo i zmizí. V ananasové šťávě rovněž nalezneme všechny vitamíny a také 16 minerálních látek a stopových prvků. Ananas ulevuje slinivce břišní, brání srážení krve, rozpouští usazeniny na cévní stěně, ničí bakterie způsobující průjmy, působí protizánětlivě, odvádí z těla škodliviny, uvolňuje svalové a menstruační křeče, odvodňuje, odbourává otoky a také pomáhá při úžehu.


Ingredience

(500 ml)

Postup


TIP: Já si led mixuju na ledovou tříšť a podávám Virgin Coladu s ní, drink se tak rychleji ochladí.Vaše

I.❤


Komentáře

Brada Radek

- 04.06.2022 - 19:21

Tento koktejl je opravdu famózní, a také velice lahodný. Určitě ochutnejte. :)

Kristína

- 22.07.2019 - 19:00

Dobrý deň, akurát to chcem urobiť, ale nemám vanilkový prášok, je to problém? Bude to chutné aj bez neho?

HLAVU VZHŮRU

- 22.07.2019 - 21:04

Dobrý den, určitě recept zkuste i bez vanilky, chutný bude. Pokud máte, zkuste vanilku nahradit třeba vanilkovým cukrem (ty v bio kvalit bývají s pravou vanilkou), případně vanilkovým aroma/trestí/extraktem, pokud neplánujete řídit (v extraktu je alkohol), s vanilkou je totiž tento recept vždy ještě o kus lepší. Ať se povede a chutná! :)