ZelenáčV mé kuchyni řapíkatý celer moc nenajdete. Nikdy jsem s ním neuměla pracovat, jeho chuť mě nijak zvlášť neoslovila a tak jsem ho jednoduše nikdy moc nevyhledávala. Až do doby, kdy jsem ho poprvé vyzkoušela odšťavnit ...


Už ani nevím, kde nápad na tuto šťávu vznikl, nicméně se mě drží do dnes v různých variacích. S každým blížícím se jarem mám tuto šťávu neodmyslitelně spjatu, možná pro její typickou svěží zelenou barvu. A ta chuť, hmmm.

Věděli jste, že 100g tepelně neupraveného řapíkatého celeru vám dodá denní potřebnou dávku vitamínu C? To takhle na konci zimy určitě přijde vhod! Řapíkatý celer se dále pyšní vitamíny skupiny B a dále A i E. Z minerálních látek je zajímavý především na množství draslíku, fosforu a hořčíku. V jídelníčku ho určitě ocení i diabetici, neboť přirozeně reguluje hladinu cukru v krvi. Je silně antibakteriální, protizánětlivý a také močopudný. Pomáhá snižovat cholesterol a je oblíbený i pro svou lehce slanou chuť. Právě proto se například v raw kuchyni krájí na menší kousky, suší do 42 stupňů a poté mele na prášek, který se dá použít místo soli. Vyzkoušejte!


Ingredience

(400- 500ml)

Postup


TIP: Zkuste přidat při odšťavňování pár snítek máty, půlku citronu nebo obojí, dostanete se minimálně o level výš :)
Vaše

I.❤


Komentáře